ΒΙΝΤΕΟ: Η απονομή του Σούπερ Καπ στον Απόλλωνα

Ο Απόλλων Λεμεσού ήταν ο νικητής στον αγώνα του Super Cup με αντίπαλο την Ομόνοια Λευκωσίας. 2-0 το σκορ για τους περσινούς πρωταθλητές, οι οποίοι κατέκτησαν το Super Cup για 4η φορά στην ιστορία τους.

Ο αρχηγός του Απόλλωνα, Χάμπος Κυριάκου, παρέλαβε το τρόπαιο, σηκώνοντας το στον ουρανό της Λάρνακας.

Ο Μπαγκαλί  Νταμπό άνοιξε  το σκορ στο 12ο  λεπτό για τον Απόλλωνα ενώ στο 45', πέναλτι του Ψύχα αποκρούστηκε από το Φαμπιάνο. Στο 64ο λεπτό η Ομόνοια είχε δοκάρι με τον Μπεζούς.

Ο Φέλιξ Βα στο 73ο λεπτό πέτυχε το 2-0 για τον Απόλλων, σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος ενώ η Ομόνοια είχε και δεύτερο δοκάρι με το Γιούστε στο 79'.

Ο Απόλλων ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Παναγιώτου με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 80ο λεπτό.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ: ΒΙΝΤΕΟ: Νταμπό και Βα πλήγωσαν την Ομόνοια και έδωσαν το Σούπερ Καπ στον Απόλλων