Πέμπτη 19 Μαϊ, 2022 | Επικοινωνία
trans gif
OMADA

ΒΙΝΤΕΟ: Ο κεραυνός του Γκιούρκσο και το πέναλτι που έβαλαν με δύο γκολ μπροστά την ΑΕΚ

14/05/2022 19:20
OMADA

Με ένα πανέμορφο σε δημιουργία και εκτέλεση γκολ, η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ απέναντι στην Πάφο, στο ΑΕΚ Αρένα, στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης.

Μετά από μπαλιά από δεξιά, η μπάλα έφθασε στο δεύτερο δοκάρι, εκεί που βρισκόταν ο αφύλακτος Γκιούρκσο, ο οποίος κεραυνοβόλησε τον Ρούντκο για το 1-0.

Στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης, η ΑΕΚ διπλασίασε τα γκολ της με τον Τρισκόφσκι, ο οποίος ευστόχησε από τα έντεκα βήματα.

Έπειτα από μπαλιά από δεξιά, η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Παλάσιος, ωστόσο ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.