OMADA

ΒΙΝΤΕΟ: Πώς ο Ντιγκινί έλυσε το γόρδιο δεσμό για τον Απόλλωνα και λύγισε την ΑΕΛ

26/01/2022 19:54
OMADA

Με ένα γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα απέναντι στην ΑΕΛ, ο Απόλλωνας πήρε προβάδισμα πρόκρισης για την οκτάδα του κυπέλλου, καθώς επικράτησε με 1-0.

Το γκολ για την ομάδα της Λεμεσού, ήρθε στο 85ο λεπτο, με σκόρερ τον Νικολά Ντιγκινί. Ο Γάλλος, ξεπετάχτηκε στην καρδιά της άμυνας της ΑΕΛ και έπιασε την κεφαλιά, έπειτα από σουτ του Χάμπου Κυριάκου, νικώντας τον Μέγιερι για το 1-0.

Η ΑΕΛ, πάλεψε για να κρατήσει το 0-0, παρότι αγωνιζόταν για σχεδόν ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο με ποδοσφαιριστή λιγότερο, λόγω της αποβολής του Τόρες.