Kαθάρισε από το ημίχρονο με τρομερό Ρομό η ΑΕΚ-Στα σχοινιά Απόλλωνας και Πάφος

Σε εξέλιξη βρίσκονται τρεις αναμετρήσεις για τον πρώτο γύρο του κυπέλλου, οι οποίες δεν καλύπτονται τηλεοπτικά.

Πρόκειται για τον αγώνα της Αλκής με την ΑΕΚ, στον οποίο στο ημίχρονο προηγούνται οι κιτρινοπράσινοι με 0-3, χάρη σε χατ τρικ του Ρομό. Ο Βενεζουελάνος πέτυχε το 0-1 με πέναλτι στο 11’, το 0-2 με σουτ  από το ύψος της περιοχής στο 23 και το 0-3 με πλασέ στο 38’.

Την ίδια ώρα, στο Τσίρειο ο Απόλλωνας είναι στην ισοπαλία με σκορ 1-1 απέναντι στην Ολυμπιάδα Λυμπιών. Οι γαλάζιοι άνοιξαν το σκορ στο 13’ με τον Στορ, ο οποίος πήρε πάσα από τον Ίντζια, ενώ οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσα στο 28 με σουτ του Ηρακλέους.

Τέλος, στον αγώνα της Πάφος FC με την Ομόνοια 29ης Μαΐου, το πρωτο ημίχρονο έκλεισε με τις δύο ομάδες να είναι στην ισοπαλία με σκορ 0-0.