Έριξε τριάρα στον Ερμη και ανάσανε η Σαλαμίνα

Η Νέα Σαλαμίνα κατέβαλε τον Ερμή με 3-1 γκολ στο «Αμμόχωστος-Επιστροφή» στον πρώτο αγώνα της ημέρας για την 9η αγωνιστική του β` ομίλου της β` φάσης του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου.

Τον χορό των γκολ άνοιξε στο 4ο λεπτό για τον Ερμή ο Φόλπρεχτ, ενώ στο 9ο λεπτό ο Ντανίλο έφερε τον αγώνα στα ίσα για τους ερυθρόλευκους. Προβάδισμα στους γηπεδούχους έδωσε ο Τσουκαλάς στο 17ο λεπτό. Λίγο μετά την επάνοδο των δύο ομάδων στο γήπεδο από το διάλειμμα του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 49ο λεπτό ο Τσουκαλάς διπλασίασε τα τέρματα του τριπλασιάζοντας τα γκολ της ομάδας του.

Η Νέα Σαλαμίνα αγωνίστηκε με τους Βεσελόφσκι - Χριστοφόρου, Τσμοβς, Καμισοκό - Σεργίου, Τσουκαλά, Μουστιβάρ, Νικολάου (88’ Μπρένο) - Σιαθά (67’ Κρεάν), Οσέι (77’ Σανκό) - Ντανίλο.

Ο Ερμής αγωνίστηκε με τους Φιρινίδη - Σάαντο (28’ Κοβάτσεβιτς), Ντίας (46` Παντελή), Γαβριήλ, Δημητρίου - Σιντιμπέ – Κυριακίδη (67` Παπαθανασίου / 84` Κύπρου), Καραγκούνς - Φόλπρεχτ - Γκάταριτς (67` Φάλποουρτ), Ρουσιά.