Κλείδωσε τη νίκη με Τσέποβιτς η Ομόνοια

Σπουδαίο παιχνίδι ανάμεσα σε Ανόρθωση και Ομόνοια, διεξάγεται στο Αντώνης Παπαδόπουλος, για την έβδομη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι πράσινοι, που βρίσκονται στην κορυφή, θέλουν να πάρουν την νίκη για να κρατηθούν στην κορυφή, ενώ η Ανόρθωση παρότι έχει στραμμένο το βλέμμα της στο κύπελλο, εντούτοις, θα αγωνιστεί για τη νίκη στην έδρα της.

Πολύ δραστήρια ήταν με την έναρξη του αγώνα η Ομόνοια, η οποία ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων, την ίδια ώρα που η Ανόρθωση περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο.

Παρόλα αυτά, το πρώτο εικοσάλεπτο δεν δημιουργήθηκαν μεγάλες ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες.

Τεράστια ευκαιρία έχασε η Ομόνοια στο 33ο λεπτό του αγώνα, για να ανοίξει το σκορ, με τον Σεχού.

Ο δεξιός οπισθοφύλακας των πρασίνων, βρέθηκε αφύλαχτος στην περιοχή της Ανόρθωσης. Η μπάλα έφθασε στα πόδια του και αμέσως έπιασε ένα σουτ, στέλνοντας την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Λόρια.

Τελικά στο 44ο λεπτό του αγώνα, οι πράσινοι βρήκαν το δρόμο προς τα δίκτυα με τον Τιάγκο.

Ο Σεχού έκανε μπαλιά από δεξιά, με τον Τιάγκο να πιάνει ένα σουτ στην κίνηση και να νικά τον Λόρια για το 0-1.

Δεύτερο γκολ πέτυχε η Ομόνοια, στο 78ο λεπτό, με τον Τσέποβιτς.

Μετά από μπαλιά του Σεχού, από αριστερά, η μπάλα έφτασε στον Τσέποβιτς, που με πλασέ νίκησε τον Λόρια και έγραψε το 0-2.

Οι ενδεκάδες:

Ανόρθωση: Λόρια, Ρισβάνης, Βργκοτς, Πηλέας, Αμπαρτζουμιάν, Νταουσβίλι, Αρτυματάς, Μίχα, Κορέα, Οκριασβίλι, Μαρκάσα

Ομόνοια: Φαμπιάνο, Λέζιακς, Λανγκ, Λούφτνερ, Σέχου, Κούσουλος, Ζ. Γκόμεθ, Παπουλής, Μποτεάκ, Τιάγκο, Τσέποβιτς