ΒΙΝΤΕΟ: Γκολ ο Απόλλωνας, γκολ η Ανόρθωση και... 0-0 στο Τσίρειο-Απίστευτο δεκάλεπτο

Απίστευτο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο στο ντέρμπι Απόλλωνας-Ανόρθωση, στο Τσίρειο στάδιο, αφού σημειώθηκαν δύο γκολ, τα οποία ωστόσο ακυρώθηκαν για οφσάιντ και φάουλ.

Πρώτος πέτυχε γκολ ο Απόλλωνας, όταν ο Νταμπό, μετά από εξαιρετική μπαλιά που δέχθηκε, βρέθηκε απέναντι στον Λόρια, ο οποίος απέκρουσε το σουτ του, με τη μπάλα να φτάνει στον Γιαννιώτα, ο οποίος προ κενής εστίας έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

Αμέσως, ο βοηθός σήκωσε τη σημαία υποδεικνύοντας οφσάιντ. Η φάση εξετάστηκε από το VAR, το οποίο επιβεβαίωσε την απόφαση του βοηθού διαιτητή.

Στο έβδομο λεπτό, η Ανόρθωση πέτυχε εξαιρετικό γκολ, με τον Οκριασβίλι, ο οποίος νίκησε τον Γιοβάνοβιτς με σουτ εκτός περιοχής.

Και αυτό το γκολ ακυρώθηκε, για φάουλ που προηγήθηκε από τον Κορέια πάνω στον Ζοάο Πέδρο.