ΒΙΝΤΕΟ: Λύγισε τη μαχητική Καρμιώτισσα και προσπέρασε τον ΑΠΟΕΛ η Πάφος

Nίκη που την ανεβάζει στην πρώτη θέση του δεύτερου γκρουπ, πέτυχε η Πάφος επί της Καρμιώτισσας, στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την πρώτη αγωνιστική, για την κάτω ζώνη.

Η παφιακή ομάδα, προηγήθηκε στο έβδομο λεπτό, με τον Αραγιούρι. Συγκεκριμένα, μετά από εκτέλεση φάουλ του Βαλακάρι, ο κεντρικός αμυντικός της Πάφου, ξεπετάχτηκε ανάμεσα στους αμυντικούς της Καρμιώτισσας και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Κίττου.

Μισή, ώρα αργότερα, η Πάφος διπλασίασε το προβάδισμά της, με τον Αουρέλιο, ο οποίος πήρε μια πανέμορφη πάσα από τον Πάνιτς.

Στο 72’ με τη βοήθεια του VAR, η Καρμιώτισσα κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Ρομό και απέκρουσε ο Ρούντκο. Παρόλα αυτά, ο διαιτητής της αναμέτρησης διέταξε επανάληψη, αφού ο τερματοφύλακας της Πάφου μετακινήθηκε πριν την εκτέλεση της εσχάτης των ποινών.

Στη δεύτερη εκτέλεση, ο Ρόμο, ήταν εύστοχος, διαμορφώνοντας το 2-1, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.