Κέρδισαν οι πρωτοπόροι στη Β' Κατηγορία-Σφαγή στην κορυφή

Με τις αναμετρήσεις της 21ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Συνεχίζει να είναι έντονος ο συναγωνισμός στον όμιλο των ομάδων που βρίσκονται στα ψηλά του βαθμολογικού πίνακα.

Η κατάταξη Άρης 39, ΠΑΕΕΚ 39, Οθέλλος Αθηαίνου 39, Αγία Νάπα 38 βαθμοί.

Ο Άρης στο Τσίρειο Στάδιο με γκολ του Σικόρσκι στο 37ο λεπτό, νίκησε με 1-0 την Ομόνοια Ψευδά,

Η ΠΑΕΕΚ νίκησε στην έδρα της με 3-1 την Ομόνοια Αραδίππου.

Στο 9ο λεπτό ο Καπαρτής άνοιξε το σκορ για την ΠΑΕΕΚ και στο 14ο λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής με εκτέλεση πέναλτι πέτυχε το 2-0. Ο Τιμέρμανς με απευθείας κτύπημα φάουλ στο 49ο λεπτό πέτυχε το 3-0 και λίγο αργότερα ο Καλλής μείωσε σε 3-1.

Ο Οθέλλος Αθηαίνου νίκησε εκτός έδρας με 1-0 την Αναγέννηση Δερύνειας από γκολ του Κουμουρή.

Η Αγία Νάπα με γκολ του Σαλίφ στο 46ο λεπτό νίκησε με 1-0 την Αλκή Ορόκλινης.

ΑΣΙΛ - Κούρης Ερήμης 1-0

Ο αγώνας Διγενής Ακρίτας Μόρφου - ΑΕΖ θα διεξαχθεί τη Δευτέρα 1η Μαρτίου και ώρα 18:00. Με τη στήριξη της ΚΟΠ θα μεταδοθεί απευθείας από τη Cytavision.