Νίκη με ανατροπή και πρωταγωνιστή τον Καβάνι η Γιουνάιτεντ

Ο Καβάνι ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στη νίκη με ανατροπή της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επί της Σαουθάμπτον εκτός έδρας με 3-2. Οι "κόκκινοι διάβολοι" βρέθηκαν πίσω στο σκορ αλλά ο Καβάνι ήταν αυτός που αρχικά ισοφάρισε στο 74' και εν συνεχεία έδωσε τη νίκη στην ομάδα του στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ουσιαστικά κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο στην αναμέτρηση. Οι γηπεδούχοι στο πρώτο 45λεπτο κατάφεραν να πετύχουν δύο γκολ. Αρχικά στο 23' με τον Μπέντναρεκ και εν συνεχεία στο 33' με τον Γούρντ Πρόους.

Μια άλλη Γιουνάιτεντ εμφανίστηκε στο δεύτερο μέρος. Αρχικά μείωσε σε 2-1 με τον Μπρούνο Φερνάντες μετά από ασίστ του Καβάνι και εν συνεχεία ο Ουρουγανός έκανε το 2-2 στο 74'. Ο Καβάνι κατάφερε από πάσα του Ράσφορντ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων να δώσει τη νίκη στην ομάδα του με το τελικό 3-2.