ΒΙΝΤΕΟ: Σκόραρε και κλώτσησε το σημαιάκι ο Μίκου-Συνέχισε με γκολ ο Κούσουλος

Γερό προβάδισμα πήρε η Ομόνοια λίγο πριν την συμπλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, αφού σκόραρε δις, στο 40' με τον Μίκου και στο 45' με τον Κούσουλο.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ: LIVE: Ομόνοια-Δόξα 2-0

Συγκεκριμένα, ο Βενεζουελάνος φορ έγινε δέκτης της μπάλας μετά από κάθετη πάσα του Κακουλλή στην καρδιά της περιοχής της Δόξας, και με δυνατό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Ο 34χρονος επιθετικός, με το που σκόραρε το γκολ πανηγύρισε έντονα, αφού πήγε στο σημαιάκι του κόρνερ και το κλώτσησε.

Πέντε λεπτά αργότερα μετά από εκτέλεση κόρνερ και φάση διαρκείας στην περιοχή της Δόξας, η μπάλα έφθασε στα πόδια του Κούσουλο, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να την σπρώξει στα δίχτυα και να κάνει το 2-0. Πριν να σκοράρει ο παίκτης της Ομόνοιας, προηγήθηκε χέρι του Κακουλλή εντός περιοχής, αλλά δεν δόθηκε η παράβαση.