ΒΙΝΤΕΟ: Κορυφή με γκολάρα η Σεβίλη

H Σεβίλλη πέρασε με 1-0 από την έδρα της Αλαβές και βρέθηκε μόνη πρώτη.

Στο 7ο λεπτό ο Βάτσλικ είπε όχι σε σουτ του Χοσελού, ενώ στο 14’ ήταν η σειρά του Πατσέκο να σώσει μετά από σουτ του Οκάμπος και στο 27’ο Ντε Γιονγκ βρέιηκε σε θέση βολής αλλά μπερδεύτηκε κι έκανε λάθος. στο 32’ ο Πατσέκο είπε όχι και σε κεφαλιά του Ντε Γιονγκ και στο 35’ έσωσε και μετά από σουτ του Ολλανδού. Ωστόσο στο 37’ δεν ήταν δυνατό να κάνει κάτι μετά από απίθανη εκτέλεση φάουλ του Χορδάν που έφερε και το 0-1 για τη Σεβίλλη.

Στο 63ο λεπτό το σουτ του Ρεγκιλόν πέρασε λίγο έξω, ενώ στο 83’ η Σεβίλλη είχε δοκάρι με το Οκάμπος και στο 88’ ο Πατσέκο είπε όχι σε σ σουτ του Τσιτσαρίτο.

ΑΛΑΒΕΣ: Πατσέκο, Λαγουάρδια, Έλι, Ντουάρτε, Βιδάλ (67’ Μπόρχα Σάινθ), Γουακασό, Μάρτιν Αγιρεγαρίμπια, Πονς (46’ Μπερκ), Πίνα, Λούκας Πέρεθ (59’ Μανού Γκαρσία), Χοσελού

ΣΕΒΙΛΛΗ: Βάτσλικ, Καρίζο, Ντιέγκο Κάρλος, Ρεγκιλόν, Νάβας, Μπανέγα, Φερνάντο, Οκάμπος, Τόρες (78’ Βάσκες), Χορδάν (67’ Γκουντέλι), Ντε Γιονγκ (69’ Τσιτσαρίτο)

Πηγή:aek365.gr

Κατηγορεί ΔΗΣΥ και ΑΚΕΛ για λαϊκισμό το ΔΗΚΟ στον απόηχο των αντιδράσεων για τα μέτρα
Κυπριακό, ελληνοτουρκικά, ευρωεκλογές, συζήτησαν Καρογιάν-Κουτσούμπας
Δύο ύποπτοι για την επίθεση στο Crocus κατέθεσαν έφεση κατά της προφυλάκισής τους
Αναμένει ανακοινώσεις από Υπουργεία για τα ενοίκια σε βιοτεχνικές ζώνες η Επ. Εσωτερικών
Τα F-16 στο επίκεντρο της συνάντησης Αμερικανών με τον Τούρκο υπουργό Άμυνας στην Άγκυρα