Παίχτης των Λέικερς πήγε με φωτογραφική μηχανή για φάουλ στον Λεμπρόν που δεν δόθηκε

Παράπονα από τη διαιτησία έχουν οι Λέικερς στην ήττα τους από τους Σέλτικς στην παράταση και θεωρούν πως οι διαιτητές έκριναν τον νικητή.

Με το σκορ στο 105-105, ο Λεμπρόν Τζέιμς (τελείωσε με 41 πόντους) πήρε την ευθύνη κόντρα στους Σέλτικς, πήγε προς τα μέσα για να τελειώσει τη φάση, όμως απέτυχε, αφού ο Τέιτουμ του βρήκε το χέρι, ένα δευτερόλεπτο για τη λήξη.

Οι διαιτητές δεν έδωσαν φάουλ και το ματς πήγε στην παράταση, κάτι που έκανε έξαλλο τον «Βασιλιά» που δεν μπορούσε να ησυχάσει με τίποτα. Στη συνέχεια οι λιμνάνθρωποι ηττήθηκαν στην παράταση.

Πάντως την παράσταση έκλεψε ο Πατ Μπέβερλι που μετά το τέλος της 4ης περιόδου βρήκε μια camera και την πήγε στον διαιτητή για να του δείξει το φάουλ που έγινε. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να χρεωθεί με τεχνική ποινή και οι Σέλτικς να ξεκινήσουν την παράταση, σουτάροντας μια βολή.

Πηγή: gazzetta.gr