ΒΙΝΤΕΟ: Υποβιβάστηκαν στο 94' και ξέσπασαν στους αντιπάλους

Δεν το πίστευαν πώς έχασαν την παραμονή στις καθυστερήσεις του τελευταίου αγώνα του πρωταθλήματος Β΄ κατηγορίας οι παίκτες της Ξυλοτύμπου.

Έχοντας προβάδισμα τριών βαθμών από το ΘΟΪ ακόμη και με ήττα από την Αναγέννηση Δερύνειας έμεινε στην κατηγορία, φτάνει η ομάδα της Λακατάμιας να μην κάλυπτε τη διαφορά τερμάτων.

Η Ξυλοτύμπου με την ήττα 2-1 από την Αναγέννηση Δερύνειας δεν ένιωθε φόβο μέχρι τη στιγμή που το ΘΟΪ… άρχισε να σκοράρει. Το πρώτο τέρμα του ΘΟΪ στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον ΑΣΙΛ ήρθε στο 90+1’, ενώ στο 90+4’ ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 2-0.

Έτσι, το ΘΟΪ έπιασε την Ξυλοτύμπου στους 26 βαθμούς και την ισοσκέλισε στη διαφορά των τερμάτων και την έστειλε στην Γ’ κατηγορία.

Οι παίκτες της Ξυλοτύμπου έτρεχαν σαν τρελοί στα τελευταία 3-4 λεπτά για να σκοράρουν ένα τέρμα που θα τους κρατούσε στην κατηγορία, όμως αυτό δεν κατέστη δυνατόν.

Μετά το τέλος του αγώνα έφυγαν με σκυμμένα κεφάλια, ενώ κάποιοι τα έβαλαν με παίκτες και παράγοντες της Αναγέννησης.