Champions League: No Pieros, no party!

Την πρώτη της ήττα στην τρέχουσα περίοδο γνώρισε στα Σκόπια η Κοπεγχάγη, η οποία ηττήθηκε 1-0 από τη Βαρντάρ και σε μια εβδομάδα στο «Τέλια Πάρκεν» θα χρειαστεί νίκη με διαφορά δύο τερμάτων, προκειμένου να προκριθεί στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ.

Παρά τα δύο τέρματα στο εκτός έδρας 3-0 επί της Ράντερς ο Στόλε Σόλμπακεν αποφάσισε να αφήσει εκτός ενδεκάδας τον Πιέρο Σωτηρίου. Το αποτέλεσμα ήταν εκτός από τις αντιδράσεις των οπαδών της ομάδας του (διάβασε εδώ σχετικό δημοσίευμα) να παρακολουθήσει ένα πάρα πολύ κακό παιχνίδι από πλευράς των «λιονταριών», τα οποία δικαίως βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 65’ από τέρμα του Τζόναθαν Μπαλοτέλι.

Οκτώ λεπτά αργότερα ο Σωτηρίου αντικατέστησε τον Πάβλοβιτς, η πρωταθλήτρια Δανίας άρχισε να λειτουργεί καλύτερα και να πιέζει αποτελεσματικότερα, βρήκε δύο ευκαιρίες (86’ Σανταντέρ, 92’ Τόμσεν), αλλά τις σπατάλησε και το εις βάρος της 1-0 παρέμεινε ως το τέλος.