H Ένωση πέταξε εκτός κυπέλλου μετά από 16 πέναλτι την Αλκή

Τον χαρακτηρισμό του ως ο θεσμός των εκπλήξεων επιβεβαιώνει το κύπελλο coca-cola. Μετά τις προκρίσεις της Αγίας Νάπας επί της ΑΕΛ και του Οθέλλου Αθηαίνου σε βάρος του Εθνικού, η Ένωση Νέων Παραλιμνίου «πέταξε» εκτός της επόμενης φάσης την Αλκή κερδίζοντας στο «Αμμόχωστος»  6-5 την Αλκή στη διαδικασία των πέναλτι.

Η κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε 0-0, ενώ η παράταση 1-1. Η Ένωση ήταν αυτή που προηγήθηκε στο σκορ με τον Αντωνίου στο 96’, ενώ η Αλκή ισοφάρισε στο δεύτερο λεπτό των  καθυστερήσεων της ημίωρης παράτασης με τον Φαμπρίτσιο.

H ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΩΝ ΠΕΝΑΛΤΙ

5-6 ο Κουμής. Η πρόκριση πάει στην ΕΝΠ.

5-5 Δείχνει δοκάρι ο διαιτητής στην εκτέλεση του Χαρή, η επαναληπτική προβολή δείχνει ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή αλλά το γκολ δεν μέτρησε