Αλωνεύτης: «Είναι και ευχή και κατάρα μαζί»

Ευχή και κατάρα μαζί χαρακτήρισε τις αναμετρήσεις με ομάδες τέτοιου επιπέδου ο Στάθης Αλωνεύτης.

Ο Κύπριος εξτρέμ τόνισε πως απέναντι στη Ρεάλ ότι λάθος κάνεις το πληρώνεις και στάθηκε στα μαζεμένα τέρματα των Μαδριλένων στο τέλος του ημιχρόνου.

Αναλυτικά οι δηλώσεις
Βαριά ήττα, από οποιονδήποτε αντίπαλο και αν χάνεις με 6-0. Το χρονικό διάστημα που μπήκαν τα γκολ είναι η αιτία πιστεύω για αυτό το βαρύ σκορ. Μπήκαν τρία γκολ στο τέλος του ημιχρόνου και κάπου εκεί τελείωσε το παιχνίδι.

Δυστυχώς με τέτοιες ομάδες, το παραμικρό λάθος το πληρώνεις. Εμείς το πληρώσαμε και ήρθε αυτό το βαρύ σκορ.

Είναι και ευχή και κατάρα να παίζεις με τέτοιες ομάδες. Μπορεί να αγωνίζεσαι μαζί τους, αλλά υπάρχει διαφορά ποιότητας με τέτοιες ομάδες. Ήμασταν προετοιμασμένοι για να παίξουμε αυτό το παιχνίδι, προσπαθήσαμε αλλά ήρθε αυτό το σκορ.

Όσες πιθανότητες και αν έχουμε μικρές, λίγες, πολλές θα πάμε στο Λονδίνο για να τις κυνηγήσουμε.