Πέμπτη, 29 Οκτωβρίου, 2020 | Επικοινωνία
Facebook Header Button  Tweeter Header Button   Youtube Header Button Instagram Header Button
trans gif

Αρχίζει σήμερα το 32ο Παγκύπριο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου που διοργανώνει ο ΘΟΚ!

  14/10/2019 16:26
Αρχίζει σήμερα το 32ο Παγκύπριο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου που διοργανώνει ο ΘΟΚ!

Αρχίζει σήμερα το 32ο Παγκύπριο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου που διοργανώνει ο ΘΟΚ!

  14/10/2019 16:26

 
Με τη συμμετοχή 38 σχημάτων από όλη την Κύπρο αρχίζει σήμερα η γιορτή του Ερασιτεχνικού Θεάτρου που διοργανώνει ο Θεατρικός Οργανισμός Κύπρου.
 
ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ: Όλα τα νέα των celebrities με ένα κλικ στο Celebrity News 
 
Το μεγάλο ενδιαφέρον που έδειξαν φέτος ερασιτεχνικά θεατρικά σχήματα ανά το Παγκύπριο για συμμετοχή στο Φεστιβάλ ώθησε τον ΘΟΚ στο να παρατείνει τη διοργάνωση μέχρι και τις 24 Νοεμβρίου 2019.
 
Με πληθώρα έργων, από το Κυπριακό, το Ελληνικό και το ξένο ρεπερτόριο, οι παραστάσεις αναμένεται να ενθουσιάσουν το κοινό που γεμίζει κάθε χρόνο τις αίθουσες για να χαρεί τη θεατρική δημιουργία ανθρώπων που, με ζήλο και αγάπη για το θέατρο, στον ελεύθερό τους χρόνο, ανεβαίνουν στη σκηνή και ξεπερνούν τους εαυτούς τους.
 
Οι παραστάσεις δίνονται σε χώρο της επιλογής των σχημάτων, στις κοινότητες που δραστηριοποιούνται και περισσότερες πληροφορίες μπορεί το κοινό να βρει στο ηλεκτρονικό πρόγραμμα του φεστιβάλ που δημοσιεύεται στην ιστοσελίδα του ΘΟΚ www.thoc.org.cy.
 
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΩΝ | 14 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ – 24 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2019

14/10 | Θεατρική Ομάδα Garage
Οι ράγες πίσω μου, Χάρη Ρώμα
Θέατρο ΔΕΝΤΡΟ, 20:30 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 99010506
 
15/10 | Θεατρική Ομάδα Συνδέσμου «Ύστερα ήρθε η Άνοιξη»
Έρεβος, Βαλεντίνας Φαίδωνος
Θέατρο ΕΝΑ, Β΄ Δημοτική Αγορά Λεμεσού, 20:30 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 99563662
 
16/10 | Πολιτιστικός Όμιλος ΜΑΛΛΟΥΡΑ Αθηένου
Ο Σσώγαμπρος, Φάνου Ναθαναήλ
Αίθουσα Εκδηλώσεων Γυμνασίου Αθηένου, 20:00 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 95500501
 
17/10 | Θεατρική Ομάδα Ακακίου (Αναγνωστήριον Ελληνισμός Ακακίου)
Δεν είμ’ εγώ ή Η λογική, Γρηγόριου Ξενόπουλου
Αίθουσα «Αεροπόρου Μιχαλάκη Αναστασιάδη», Δημοτικό Σχολείο Ακακίου, 20:00 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 96454561, 99926273
 
19/10 | Θεατρικός Όμιλος Νέων ΗΡΑΚΛΗΣ Παλαιχωρίου
Ζητείται ψεύτης, Δημήτρη Ψαθά
Αίθουσα Θεάτρου ΚΩΣΤΑΣ ΙΩΑΚΕΙΜ, 20:00 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 99521959
 
21/10 | Πολιτιστικός Όμιλος Ακρωτηρίου
Το παραστράτημαν του Νικολή, Γεώργιου Κ. Κωνσταντίνου
Αίθουσα Ιεράς Μητρόπολης ΛεμεσούΕκκλησία Παναγίας Παντάνασσας (Καθολική), 20:15 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 99667712
 
22/10 | Θεατρική Ομάδα ΦΑΡΟΣ Λάρνακας
Ζωή μετά χαμηλών πτήσεων, Αρκά
Δημοτικό Θέατρο Λάρνακας, 20:00 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 99339876
 
23/10 | Θεατρική Πορεία Λεμεσού
Ο Θεός της σφαγής, Γιασμίνα Ρεζά
Θέατρο ΕΝΑ, Β΄ Δημοτική Αγορά Λεμεσού, 20:00 Πληροφορίες/Κρατήσεις: 99410414
 
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΩΝ | 14 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ – 24 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2019

24/10 | Θεατρική Ομάδα «Παράβαση» Λυμπιών
Τα Πουλιά, Αριστοφάνη
Πολιτιστικό Κέντρο Λυμπιών, 20:00 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 99915772, 99811821
 
25/10 | Θεατρική Ομάδα ΟΜΟΝΟΙΑΣ Άσσιας
Πως να ληστέψετε μια τράπεζα, Σάμι Φαγιάντ
Παττίχειο Δημοτικό Θέατρο Σκάλας, 20:00 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 70007172
 
26/10 | Θεατρική Ομάδα Αντι-Δρώντες
Ο Φαντασμένος, Ανδρέα Βλασσόπουλου
Πολιτιστικό Κέντρο Μελίνα Μερκούρη, 20:30 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 96462213
 
27/10 | Θεατρικός Όμιλος ΕΝΑΦ
Ούτε γάτα ούτε ζημιά, Αλέκου Σακελάριου, Χρίστου Γιαννακόπουλου
Θέατρο ΕΝΑΦ Αγίας Φύλας, 20:00 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 99584502
 
28/10 | Θεατρική Ομάδα «Παύση»
Τα παιδιά του Κάιν, Ανδρέα Θωμόπουλου
Wherehaus 612, 20:30 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 97632557
 
29/10 | Θεατρική Ομάδα Πολιτιστικού Ομίλου Φρενάρους
Υπάρχει και φιλότιμο, Αλέκου Σακελάριου, Χρίστου Γιαννακόπουλου
Κοινοτικό Συμβούλιο Φρενάρους, 19:30 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 99605247
 
30/10 | Θεατρικό Εργαστήρι «Δραμαμ-Υ-νη»
Λαβ Στόρυ…, Δημήτρη Κωνσταντινιδη
Παλιό Ξυδάδικο, 20:30 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 99090645
31/10 | Θεατρικός Όμιλος «Ψευδαίσθηση»
Το γαϊτάνι, Μιχάλη Πασιαρδή
Αίθουσα Εκδηλώσεων Κοινοτικού Συμβουλίου Ψευδά, 20:15 |
Πληροφορίες/Κρατήσεις: 99339130,99688406
 
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΩΝ | 14 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ – 24 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2019

1/11 | Θεατρικό Εργαστήρι Ανοικτού Σχολείου Δήμου Αγίου Αθανασίου
Στέλλα κοιμήσου, Γιάννη Οικονομίδη
Αίθουσα Εκδηλώσεων Δήμου Αγίου Αθανασίου, 20:00 |
Πληροφορίες/Κρατήσεις: 97717187, 25864130
 
2/11 | Θεατρική Ομάδα ΑΔΩΝΗ Ιδαλίου
Παντρολογήματα, Νικολάι Γκόγκολ
Ρωσικό Πολιτιστικό Κέντρο, 20:00 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 96339797
 
3/11 | Ομάδα Θεατρικού Εργαστηρίου Ιωάννας Στυλιανού
Ο Ταρτούφος, Μολιέρου
Θέατρο Ένα, Β Δημοτική Αγορά Λεμεσού, 19:00 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 99325777
 
4/11 | Θεατρικός Όμιλος ΣΚΕ Σιας
Γάμος στο νησί, Νίκου Ταμάσιου
Αίθουσα Εκδηλώσεων Δημοτικού Σχολείου Αλάμπρας, 19:30 |
Πληροφορίες/Κρατήσεις: 99336922
 
5/11 | Θεατρική Ομάδα «Παρωδία»
Κλάφτα Χαράλαμπε (#Κλάφτα_Χαράλαμπε), Δωρόθεου Δωροθέου
Δημοτικό Θέατρο Λυκείου Αραδίππου «Τάσος Μητσόπουλος», 20:00 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 99499413, 99813804
 
6/11 | Θεατρικός Όμιλος Κοντεατών και Φίλων «Τέρψις»
Οκτώ γυναίκες κατηγορούνται, Ρομπέρ Τομά
Δημοτικό Θέατρο Λάρνακας, 20:30 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 24400920
 
7/11 | Θεατρική Ομάδα «12 και Κάτι»
La Follia, Διασκευή Βαλεντίνου Κόκκινου από το έργο Δωδέκατη Νύχτα του Ουίλλιαμ Σαίξπηρ
Θέατρο Δέντρο, 20:00 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 99910030 / 99817550
 
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΩΝ | 14 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ – 24 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2019

8/11 | Θεατρική Ομάδα «Αρχάγγελος» Κιτίου
Εγιώ παπάς, εγιώ τατάς, εγιώ τζαι ο ππαράς,
Σπυρίδωνα Π.Κ. Σπύρου
Θέατρο Δημοτικού Σχολείου Κιτίου, 20:00 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 24422233, 99337126
 
9/11 | Σκηνοβάτες Π.Ο.Ε.Δ. Λευκωσίας
Αν όλα τα παιδιά της γης, Ζωρς Σαρή
Αίθουσα εκδηλώσεων ΠΟΕΔ, Πλατύ Αγλαντζιάς, 17:00 |
Πληροφορίες/Κρατήσεις: 99540009, 99521653, 99566242, 99312634
 
10/11 | Πολιτιστικό Σωματείο Αγίων Τριμιθιάς «Το Παρασκήνιο»
Ποιανού ζωή είν’ αυτή τελικά, Μπράιαν Κλαρκ
Εκκλησιαστική Αίθουσα «Κοσμά και Δαμιανού», Άγιοι Τριμιθιάς, 20:30 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 99738959
 
12/11 | Θεατρική Ομάδα Περιστερώνας (ΘΟΠ)
Η Τελετή, Παύλου Μάτεσι
Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων Δημοτικού Σχολείου Περιστερώνας, 20:00 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 99338540
 
14/11 | Θεατρικό Εργαστήρι Γεροσκήπου 2001
Ελεγκού η σιεροκουτάλα, Ρεβέκκας Αποστολοπούλου
Β΄ Δημοτικό Σχολείο Γεροσκήπου, 19:30 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 99469342
 
14/11 | Θεατρικός Όμιλος Δήμου Δερύνειας (εκτός συναγωνισμού)
Όνειρο θερινής νυχτός, Ουίλλιαμ Σαίξπηρ
Κέντρο Ενηλίκων Δήμου Δερύνειας, 20:30 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 99605783
 
15/11 | Θεατρικό Εργαστήρι Ενηλίκων του Δήμου Αραδίππου
Δον Καμίλο, Σωτήρη Πατατζή
Δημοτικό Θέατρο Λυκείου Αραδίππου «Τάσος Μητσόπουλος», 19.45 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 99630768 & 99544637
 
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΩΝ | 14 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ – 24 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2019

17/11 | Ερασιτεχνική Θεατρική Ομάδα Δήμου Λευκάρων
Ξύπνα Βασίλη, Δημήτρη Ψαθά
Κινηματοθέατρο Καλλιθέα, Αραδίππου, 20:00 |
Πληροφορίες/Κρατήσεις: 24342822, Δήμος Λευκάρων
 
18/11 | Θεατρική Ομάδα Τρίδατα Λιβαδιών
Ζητείται ψεύτης, Δημήτρη Ψαθά
Πανεπιστήμιο Uclan, Πύλα, 20:00 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 99367982
 
19/11 | Θεατρική Ομάδα Δημοτικού Πολιτιστικού Αθηένου
Οι Άθλιοι, Βίκτωρος Ουγκώ
Γυμνάσιο Αθηένου, 20:00 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 99912142
 
20/11 | Θεατρική Ομάδα Τμήματος Φυλακών
Οι Κληρονόμοι, Μιχάλη Πιτσιλλίδη
Θέατρο Φυλακών, 19:00
 
21/11 | Θεατρική Ομάδα «Νέα Γενιά»
Ίσως, Θέκλας Πορτέσιη Γεωργίου, Ιωάννη Θεοδοσίου, Mαριάννας Ζαϊμίδου
Δημοτικό Θέατρο Λυκείου Αραδίππου «Τάσος Μητσόπουλος», 20:30 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 99916836
 
22/11 | Θεατρικός Όμιλος ΔΙΓΕΝΗΣ Αγ. Μαρίνας Ξυλιάτου
Πάρτε αριθμό, Μάρκου Ιούλιου Δρουσιώτη
Πολιτιστικό Κέντρο Αγ. Μαρίνας Ξυλιάτου, 20:15 |Πληροφορίες/Κρατήσεις: 99599891
 
23/11 | Θεατρικός Όμιλος ΚΙΜΩΝ Ξυλοτύμπου
Ζητείται ψεύτης, Δημήτρη Ψαθά
Σωματείο ΚΙΜΩΝ Ξυλοτύμπου, 20:00 | Πληροφορίες/Κρατήσεις: 99666806
 
Για να σχολιάσετε κάντε κλικ εδώ
 
ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ
Πίσω στην αρχή της σελίδας