Χωρίς κόσμο τρία ντέρμπι και άλλος ένας αγώνας της Ομόνοιας στην Ευρώπη
14:12 - 22 Οκτωβρίου 2020
Χωρίς κόσμο θα διεξαχθούν άλλοι 29 αγώνες, μετά την απόφαση του Υπουργικού Συμβουλίου, όπως να παρατείνει το μέτρων μέχρι τις 9 Νοεμβρίου.
Συγκεκριμένα, επηρεάζονται παιχνίδια του κυπριακού πρωταθλήματος, του κυπέλλου και του Γιουρόπα Λιγκ.
Ανάμεσα σε αυτά τα ντέρμπι Ανόρθωση-ΑΠΟΕΛ, ΑΠΟΕΛ-Απόλλωνας και Ανόρθωση-ΑΕΚ. Παράλληλα, χωρίς κόσμο θα υποδεχθεί η Ομόνοια και τη Γρανάδα για την Τρίτη αγωνιστική του Γιουρόπα Λιγκ.
Αναλυτικά τα παιχνίδια που θα γίνουν χωρίς κόσμο
8η αγωνιστική
Παρασκευή, 23 Οκτωβρίου
18:00 Πάφος F.C. – Καρμιώτισσα
Σάββατο, 24 Οκτωβρίου
16:00 Απόλλων – Νέα Σαλαμίνα
18:30 Ερμής – ΑΕΚ Λάρνακας
Κυριακή, 25 Οκτωβρίου
16:00 Ανόρθωση – ΑΠΟΕΛ
18:00 Ομόνοια – Ε.Ν. Παραλιμνίου
19:00 Εθνικός Άχνας - Ολυμπιακός
Δευτέρα, 26 Οκτωβρίου
18:00 Δόξα – ΑΕΛ
Τετάρτη, 28 Οκτωβρίου
Εξ αναβολής αγώνες 5ης αγωνιστικής
16:00 Νέα Σαλαμίνα – Ερμής
17:00 Εθνικός Άχνας - Ανόρθωση
9η αγωνιστική
Παρασκευή, 30 Οκτωβρίου
18:00 Ε.Ν. Παραλιμνίου – Δόξα
20:00 ΑΕΚ Λάρνακας – Πάφος F.C.
Σάββατο, 31 Οκτωβρίου
16:00 ΑΕΛ – Ερμής
18:30 ΑΠΟΕΛ - Απόλλων
Κυριακή, 1 Νοεμβρίου
16:00 Ολυμπιακός – Ομόνοια
18:30 Καρμιώτισσα – Ανόρθωση
Δευτέρα, 2 Νοεμβρίου
18:00 Νέα Σαλαμίνα – Εθνικός Άχνας
(07.11.2020 – 08.11.2020)
Πάφος-ΑΕΛ Λεμεσού
Ανόρθωση-ΑΕΚ Λάρνακας
Απόλλωνας-Καρμιώτισσα
Εθνικός Άχνας-ΑΠΟΕΛ
Ολυμπιακός-Σαλαμίνα
Ερμής-ΕΝΠ
Ομόνοια-Δόξα
Κύπελλο
Τετάρτη 28 Οκτωβρίου
Ενδιάμεση φάση
ΠΑΕΕΚ - ΑΠΟΕΛ (17:00)
Τετάρτη 28 Οκτωβρίου
Β' φάση
Ονήσιλος Σωτήρας - Καρμιώτισσα Πολεμιδιών (17:00)
Τετάρτη 4 Νοεμβρίου
Β' φάση
Ανόρθωση - Πάφος FC (17:00)
ΕΝ Παραλιμνίου - Ολυμπιακός (17:00)
Γιουρόπα Λιγκ
29/10 Oμόνοια-Αιντχόφεν
5/11 Ομόνοια-Γρανάδα
8η αγωνιστική
Παρασκευή, 23 Οκτωβρίου
18:00 Πάφος F.C. – Καρμιώτισσα
Σάββατο, 24 Οκτωβρίου
16:00 Απόλλων – Νέα Σαλαμίνα
18:30 Ερμής – ΑΕΚ Λάρνακας
Κυριακή, 25 Οκτωβρίου
16:00 Ανόρθωση – ΑΠΟΕΛ
18:00 Ομόνοια – Ε.Ν. Παραλιμνίου
19:00 Εθνικός Άχνας - Ολυμπιακός
Δευτέρα, 26 Οκτωβρίου
18:00 Δόξα – ΑΕΛ
Τετάρτη, 28 Οκτωβρίου
Εξ αναβολής αγώνες 5ης αγωνιστικής
16:00 Νέα Σαλαμίνα – Ερμής
17:00 Εθνικός Άχνας - Ανόρθωση
9η αγωνιστική
Παρασκευή, 30 Οκτωβρίου
18:00 Ε.Ν. Παραλιμνίου – Δόξα
20:00 ΑΕΚ Λάρνακας – Πάφος F.C.
Σάββατο, 31 Οκτωβρίου
16:00 ΑΕΛ – Ερμής
18:30 ΑΠΟΕΛ - Απόλλων
Κυριακή, 1 Νοεμβρίου
16:00 Ολυμπιακός – Ομόνοια
18:30 Καρμιώτισσα – Ανόρθωση
Δευτέρα, 2 Νοεμβρίου
18:00 Νέα Σαλαμίνα – Εθνικός Άχνας
(07.11.2020 – 08.11.2020)
Πάφος-ΑΕΛ Λεμεσού
Ανόρθωση-ΑΕΚ Λάρνακας
Απόλλωνας-Καρμιώτισσα
Εθνικός Άχνας-ΑΠΟΕΛ
Ολυμπιακός-Σαλαμίνα
Ερμής-ΕΝΠ
Ομόνοια-Δόξα
Κύπελλο
Τετάρτη 28 Οκτωβρίου
Ενδιάμεση φάση
ΠΑΕΕΚ - ΑΠΟΕΛ (17:00)
Τετάρτη 28 Οκτωβρίου
Β' φάση
Ονήσιλος Σωτήρας - Καρμιώτισσα Πολεμιδιών (17:00)
Τετάρτη 4 Νοεμβρίου
Β' φάση
Ανόρθωση - Πάφος FC (17:00)
ΕΝ Παραλιμνίου - Ολυμπιακός (17:00)
Γιουρόπα Λιγκ
29/10 Oμόνοια-Αιντχόφεν
5/11 Ομόνοια-Γρανάδα