Έριξε τεσσάρα και προκρίθηκε στη δεύτερη φάση του κυπέλλου ο Εθνικός

Ο Εθνικός Άχνας προκρίθηκε σήμερα το απόγευμα στη β΄ φάση του Κυπέλλου στο ποδόσφαιρο, όπου θα αντιμετωπίσει την Αλκή εκτός έδρας, στις 16 Δεκεμβρίου.

Στο σημερινό εξ αναβολής αγώνα της α΄ φάσης του Κυπέλλου, που διεξήχθη στο Τσίρειο Στάδιο, νίκησε τον Αρη με 1-4.

Ο Εθνικός Άχνας άνοιξε το σκορ στο 39΄ (1ο ημίχρονο) με τον Goba. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Άρης έκανε στο 53΄το 1-1 με τέρμα του Γιάννη Παχίπη, με τον Εθνικό να πετυχαίνει στη συνέχεια άλλα τρία τέρματα, στο 61΄ με τον Κωνσταντινό Ηλία, στο 65΄ με τον Μάριο Ηλία και στο 90 + 1΄ με τον Ibrahim Koneh, και με το τελικό 1-4 συνεχίζει στη β΄ φάση του Κυπέλλου.

Το πρόγραμμα αγώνων της β΄ φάσης του Κυπέλλου Α` - Β` Κατηγορίας στο ποδόσφαιρο έχει ως εξής:

Τετάρτη 28 Οκτωβρίου - Ενδιάμεση φάση: ΠΑΕΕΚ - ΑΠΟΕΛ (17:00)

Τετάρτη 28 Οκτωβρίου - Β` φάση: Ονήσιλος Σωτήρας - Καρμιώτισσα Πολεμιδιών (17:00)

Τετάρτη 4 Νοεμβρίου - Β` φάση: Ανόρθωση - Πάφος FC (17:00), ΕΝ Παραλιμνίου - Ολυμπιακός (17:00)

Τετάρτη 25 Νοεμβρίου - Β` φάση: Ερμής Αραδίππου - Νέα Σαλαμίνα (17:00), ΑΕΚ - ΑΕΛ (17:00)

Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου - Β` φάση: Αλκή Ορόκλινης - Εθνικός Άχνας (17:00), Νικητής αγώνα ΠΑΕΕΚ - ΑΠΟΕΛ με Απόλλων (17:00) .

Δημοτικός σύμβουλος στην Ελλάδα γρονθοκόπησε αντιδήμαρχο και τον έστειλε στο νοσοκομείο