Συνέχισε αθόρυβα για... 4άδα η Χετάφε

Η Χετάφε έδωσε συνέχεια στην εξαιρετική της πορεία τη φετινή αγωνιστική περίοδο και έπαιξε τόσο – όσο, ώστε να πάρει τη νίκη με σκορ 2-0 απέναντι στη Βαγιαδολίδ για την 17η αγωνιστική της LaLiga.

Σε ένα παιχνίδι που δεν ανέβασε ποτέ τον ρυθμό του και η αλήθεια είναι ότι δεν προκάλεσε την παραμικρή ανησυχία για την ομάδα του Μπορνταλάς από τη στιγμή που προηγήθηκε, οι Μαδριλένοι πήραν ακόμα ένα αποτέλεσμα στη συνέχιση της διεκδίκησης μιας θέσης στην 6άδα της βαθμολογίας και γιατί όχι... εισβολής και στην 4άδα!

Έχοντας πανηγυρίσει μεσοβδόμαδα την πρόκριση στους «32» του Europa League μετά και το 3-0 επί της Κράσνονταρ, ο Κουκουρέγια ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ απέναντι στην Βαγιαδολίδ. Με δυνατό σουτ έγραψε το 1-0 στο 36ο λεπτό, με τον Μολίνα να έχει κάνει τρομερή προσπάθεια για την ασίστ ανάμεσα σε τέσσερις αμυντικούς.

Στο 49ο λεπτό ο Πορτίγιο έφτασε πολύ κοντά στο δεύτερο γκολ για τη Χετάφε αλλά η κεφαλιά που πήρε σταμάτησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Μάσιπ, για να διαμορφωθεί εν τέλει το 2-0 στο 82ο λεπτό.

Ο Μάτα έκανε τη σέντρα από δεξιά, ο Άνχελ ανάμεσα από δύο αμυντικούς πήρε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, πέτυχε το 8ο φετινό του γκολ και διαμόρφωσε το αποτέλεσμα της αναμέτρησης στο «Αλφόνσο Πέρεθ».

Πηγή:gazzetta.gr

Αποδεκτές 1461 ενστάσεις για μεταφορά εκλογικών δικαιωμάτων-Δεν ήξεραν καν τη διεύθυνση διαμονής τους
Δυσαρέσκεια ψευδοκράτους για Συμπεράσματα-«Κρατούν όμηρο τις σχέσεις ΕΕ-Τουρκίας»
Κρίσιμος τραυματισμός για 56χρονο-Έπεσε στο κενό από τον δεύτερο όροφο οικίας
Ιράν: Απόλυτα ασφαλείς οι πυρηνικές εγκαταστάσεις στην Ισφαχάν
LIVE: Επιβεβαιώνεται ότι δεν πλήγηκαν πυρηνικές εγκαταστάσεις του Ιράν
Καταρρίφθηκαν drones αλλά δεν έγινε επίθεση με πυραύλους υποστηρίζει το Ιράν-Kανένα σχόλιο από Ισραήλ
Χειροπέδες σε 31χρονο για τη βομβιστική επίθεση σε γνωστό μπαρ στον Πρωταρά
ΒΙΝΤΕΟ: Παγκόσμιος συναγερμός-Προχώρησε σε αντίποινα το Ισραήλ, πύραυλοι έπληξαν εγκατάσταση στο Ιράν
Έσπασαν το φράγμα των 7.000 τα παράπονα για τους δρόμους-Αποπερατώθηκε ένα στα τέσσερα προβλήματα