ΒΙΝΤΕΟ: Τα πέντε γκολ της ματσάρας στο Αμμόχωστος

Πλούσιο θέαμα και συγκινήσεις πρόσφεραν Νέα Σαλαμίνα και Ολυμπιακός στο Αμμόχωστος. Η Νέα Σαλαμίνα κατάφερε πολύ δύσκολα να κάμψει την αντίσταση του Ολυμπιακού, παίρνοντας έτσι την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα.

Ο Ολυμπιακός πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Κα στο 13ο λεπτό και την Σαλαμίνα να φέρνει το ματς στα ίσα στο 42ο λεπτό με τον Τίνστελ. Οι ερυθρόλευκοι κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με τον Κορέια στο 69ο λεπτό με τον Βεσελόφκσι να κάνει τραγική έξοδο για το 2-2. Ο Μαριάνοβιτς με όμορφο πλασέ στο 83ο λεπτό έδωσε το πολυπόθητο τρίποντο στην Νέα Σαλαμίνα.

Δείτε τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης:

Οι τυχεροί αριθμοί της κλήρωσης του Τζόκερ
Ισραηλινά ΜΜΕ: Μέσω Κύπρου μεταφέρθηκαν αμερικανικοί πύραυλοι από το Κατάρ στο Ισραήλ
Αυξημένη τροχαία κίνηση στον αυτοκινητόδρομο λόγω τροχαίου
Ενέκρινε ψήφισμα για μεταναστευτικό η Βουλή-Ζητά-Ζητά να εντείνει τις ενέργειες της προς την ΕΕ η Κυβέρνηση
Ισραήλ vs Ιράν-Σύγκριση αεροπορικών δυνάμεων και συστημάτων αεροπορικής άμυνας (pics)
Εικόνες από τον σεισμό 5,6 Ρίχτερ στην Τουρκία-Πληροφορίες ότι κατέρρευσαν μιναρέδες, ζημιές σε σπίτια
Βίντεο ντοκουμέντο από τη δολοφονία της Κυριακής-Η στιγμή που ο 39χρονος τραβάει το μαχαίρι
ΒΙΝΤΕΟ: Σεισμός 5,6 Ρίχτερ στην Τουρκία-Ιδιαίτερα αισθητός κοντά στην Άγκυρα
Απάντησε στα πυρά του Τουρκικού ΥΠΕΞ για Συμπεράσματα ο Κόμπος-«Επιλογή της άλλης πλευράς αν θα προχωρήσει»
Απαντά για το επίδομα ενοικίου σε διπλωμάτη το ΥΠΕΞ-«Η Εισαγγελία γνωμάτευσε πως δεν στοιχειοθετείται ποινικό αδίκημα»