Δεύτερη ήττα για την Ομόνοια-Από στημένα και με ανατροπή

Την ήττα και στο δεύτερο φιλικό στην Πολωνία δέχθηκε η Ομόνοια που έχασε από την Άρκα Γκτίνια με 2-1 – στο πρώτο είχε δεχθεί ήττα 3-1 από την Μπεϊτάρ.

Ο προπονητής της ομάδας, Χέρνινγκ Μπεργκ είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει εκ νέου κάποια πράγματα. Όπως και με την Μπεϊτάρ έδωσε χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς ποδοσφαιριστές. Ο μόνος που έβγαλε το 90λεπτο ήταν ο Κούσουλος.

Οι πράσινοι προηγήθηκαν στο 24’ με δράστη τον Λούφτνερ, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτα μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γκόμεθ.
Το προβάδισμα της Ομόνοιας, όμως, κράτησε μόλις για λίγα λεπτά μιας και στο 26’ η Άρκα με πέναλτι – από παράβαση του Κούσουλου – έκανε το 1-1. Το τελικό 2-1 γράφτηκε στο 82’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Αξίζει να σημειωθεί πως το παιχνίδι διεξάχθηκε σε τρία ημίχρονα των 30 λεπτών.

To σχήμα της Ομόνοιας ήταν:Κυριακίδης (61’ Νικολάου), Λούφτνερ (61’ Παναγιώτου), Κούσουλος, Περέιρα (45’ Μαυρίας), Μανρίκε (79’ Λοΐζου), Γκόμεθ (45’ Λανγκ), Γκόμες (73’ Κατελάρης), Ραμίρεζ (79’, Χαραλάμπους), Τιάγκο (73’ Άλβες), Χριστοφή (45’ Mόντες), Νταρμπισάιαρ (61’ Κακουλλής).