Ήττα με στενό σκορ για την ΑΕΚ στο πρώτο της φιλικό

Την ήττα με 1-0 από τη Βίσλα Πλοκ γνώρισε η ΑΕΚ στο πρώτο της φιλικό παιχνίδι στην Πολωνία. Το γκολ που έκρινε το ματς στο κεντρικό γήπεδο του πέτυχε ο Κάρολ Ανγκιέλσκι στο 34' της αναμέτρησης.

Η ενδεκάδα που επέλεξε ο Ιμανόλ Ιδιάκεθ: Χριστοδούλου, Μόισοφ, Αναστασίου, Ιωάννου, Σάστρε, Θωμά, Τρύφωνος, Αναστασίου, Ράσπας, Φλοριάν

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Τούμπας, Τρουγίολς, Τρισκόφσκι, Χέφελ, Πελεκάνος, Κάσες, Μικέλ και Γιάννου.

*Όσοι δεν αγωνίστηκαν στο φιλικό έκαναν ξεχωριστό πρόγραμμα προπόνησης.

Η περιγραφή της αναμέτρησης:

1' Έναρξη της αναμέτρησης.
2' Διαγώνιο σουτ του Κωνσταντίνου η μπάλα λίγο έξω.
3' Φάουλ του Sastre με τον Mojsov να σκοράρει με κεφαλιά, ωστόσο υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.
34' Γκολ για την Wisla Plock, με κοντινή προβολή μετά από μπαλιά από αριστερά.
45' Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
46' Eυκαιρία με τον Ράσπα στα αρχικά στάδια του δευτέρου ημιχρόνου, με τον νεαρό να πιέζεται και να μην μπορεί να πλασάρει όπως θα ήθελε από πλεονεκτική θέση.

52' Ωραία απόκρουση του Τούμπα μετά από διαγώνιο σουτ.

Νέο θρίλερ με τον φαντάρο που βρέθηκε νεκρός στη Ρω το 2018-«Δεν αυτοκτόνησε, τον δολοφόνησαν»
Ξάφριζε δωμάτια του ξενοδοχείου που εργαζόταν-Χειροπέδες σε 30χρονο, επιτέθηκε σε αστυνομικούς
Το προεκλογικό προφίλ του ΔΗΣΥ-Η μεσαία τάξη, η ευρωπαϊκή ταυτότητα και η «υπεύθυνη αντιπολίτευση»