«Θεωρώ άδικη την αποβολή μου. Μίλησα με το διαιτητή, δεν ξέρω τι να σας πω…»

Η αλλαγή τακτικών πλάνων στο δεύτερο ημίχρονο λόγω της αναγκαστικής αποχώρησης των Λοέ, Γκόμεθ και η απώλεια του ελέγχου για ένα δεκάλεπτο μετά την ισοφάριση του ΑΠΟΕΛ ήταν για τον Κωνσταντίνο Παναγή οι βασικές αιτίες της ήττας της Ομόνοιας στο clasico.

«Σε ό,τι αφορά την αποβολή μου, τη θεωρώ άδικη, γιατί έπαιξα μπάλα, αυτό είδα και στο βίντεο. Μίλησα με τον διαιτητή, μου εξήγησε ότι ο κανονισμός αυτό λέει, απευθείας κόκκινη. Δεν ξέρω τι να σας πω...

Συγχαρητήρια στους συμπαίκτες μου για τη μεγάλη προσπάθεια, στο πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες. Ήμασταν πολύ άτυχοι με τις αλλαγές στην ανάπαυλα, άλλαξαν τα πλάνα του προπονητή μας. Μετά το 1-1 για 10 λεπτά χάσαμε τον έλεγχο. Στη συνέχεια το παλέψαμε, ήταν δύσκολο παιχνίδι και για τις δύο ομάδες, νίκησε αυτή που έβαλε τα περισσότερα γκολ.

Πιστεύω στην ομάδα, πολύ καλός ο προπονητής, βοηθάει όλους. Σίγουρα θέλουμε πόντους, και σήμερα μπορούσαμε να πάρουμε κάτι. Με το να είμαστε αρνητικοί ή να νιώθουμε ότι δεν είμαστε καλοί, δεν θ’ αλλάξει κάτι